Топографічна зйомка земельної ділянки в Одеській області

Топографічна зйомка в Одеській області
Топографічна зйомка місцевості – це комплекс робіт, який включає польові геодезичні вишукування на місцевості та їх камеральну обробку, результатом якої є складений топографічний план у паперовому та електронному вигляді, з нанесеними на неї елементами ситуації місцевості (будівлі, дорожнє покриття, огорожі, підземні та надземні комунікації) та рельєфу (висотні позначки, горизонталі, укоси і т.д.).
Топографічний план є метричним, тобто за допомогою нього можна отримати будь-які розміри, площі тощо. Точність зйомки залежить від обраного замовником масштабу виконання робіт.

Топографічну зйомку виконують у загальноприйнятих масштабах 1: 5000, 1: 2000, 1: 1000, 1: 500. Найпопулярнішим є масштаб 1: 500 (1 сантиметр плану – 5 метрів на місцевості), на таких планах відбувається проектування будівель, споруд, комуніка. і тому подібне. Топографічний план масштабу 1:500 у народі часто називають "п'ятисотка".

Порядок та процес виконання зйомки регламентується Інструкцією з топографічної зйомки в масштабах 1: 5000, 1: 2000, 1: 1000 та 1: 500 (ДКНТА-2.04-02-98), затвердженою Наказом Головного управління геодезії, картографії та када. .1998 року № 56.

Для ландшафтного дизайну використовують докладніші топографічні плани масштабів 1: 100 або 1: 200. У такому масштабі чіткіше відображаються дрібні деталі місцевості та рельєфу, що є важливим при формуванні дизайну ділянки.

Згідно закону України про "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" виконувати топографічну зйомку може лише сертифікований інженер-геодезист.
Процес виконання топографічної зйомки можна поділити на кілька етапів:
  • польові геодезичні вишукування, що виконуються за допомогою геодезичного обладнання: супутникових GNSS приймачів, електронного тахеометра, лазерний далекомір тощо;
  • камеральна обробка геодезичних вимірів;
  • креслення топографічного плану місцевості в електронному вигляді на спеціалізованому програмному забезпеченні;
  • складання технічного звіту (за потреби)
Під час польових геодезичних вимірювань виконується також геодезична прив'язка місцевості до Державної геодезичної мережі України.
    На вартість робіт з виконання топографічної зйомки впливає багато факторів:
    • масштаб зйомки та висота перерізу рельєфу (залежно від масштабу у плані необхідно відображати різні об'єкти місцевості);
    • площа ділянки та її форма (при виконанні зйомки земельної ділянки необхідно також виконувати зйомку вулиці, фасадів найближчих будівель (споруд) та за відсутності огорож близько 15 метрів по периметру ділянки. Тому площа зйомки завжди більша, ніж площа ділянки, на якій відбуватиметься проектування)
    • щільність забудови (на плані необхідно відображати навіть найменші споруди, наприклад, дерев'яні туалети)
    • наявність підземних та надземних комунікацій;
    • погодження зі службами, що експлуатують інженерні мережі;
    • відкритість місцевості (густі чагарники на ділянці ускладнюють процес зйомки у кілька разів);
    • рельєф місцевості;
    • віддаленість виконання робіт.
        Для отримання консультації з питань виконання топографічної зйомки телефонуйте за номером
        +38 (050) 915 86 55 або заповніть форму внизу сторінки
        Made on
        Tilda